Spring - wiosna

piątek, 13 grudnia 2013

Majdan czeka na wiosnę...


Live streaming video by Ustream
Po nocnym ataku 11.11.13 wewnętrznych służb milicji i wojska, Majdan znów czeka na przyjście wiosny...

W tej chwili to już jest Rewolucja na Ukrainie-Antyrządowi demonstranci zajęli siedzibę administracji obwodowej w Iwano-Frankowsku. W Czerniowcach szturmują budynek lokalnych władz, w Łucku gubernator pod naciskiem kilkutysięcznego tłumu podał się do dymisji. Od czwartku przeciwnicy rządów Wiktora Janukowycza okupują siedziby władz obwodowych we Lwowie, Równem i Tarnopolu na zachodzie kraju.
Przed południem dołączyły Czerkasy i Sumy
Po dymisji Premiera, Janukowycz poszedł w chorobowe i uciekł z Kijowa do swojej prywatnej rezydencji (135 ha - z wszelkimi dobrami ukraińskiego oligarchy, co na to Julia Tymoszenko ? )
Starszy syn prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, 39 -letni dentysta, działajacy w nieruchomościach i rynku budowlanym, Ołeksandr, podwoił w ciągu roku swą fortunę, która obecnie wynosi niemal 200 mln dolarów - tak wynika z ratingu najbogatszych ludzi na Ukrainie, opublikowanego w ukraińskim magazynie "Fokus". Prywatny zaś folwark Janukowycza na Ukrainie (obszar 135 hektarów z niesamowitymi obiektami i urządzeniami ), który nie wiadomo ile lat i za jaką cenę wybudował, to typowy przykład przedstawiciela oligarchii ukraińskiej. Ciekawe, co na to uwięziona przez nich Julia Tymoszenko ?
Przed pójściem na chorobowe Janukowycza Armia Ukrainy zwróciła się z prośbą do niego o wyrażenie zgody na wprowadzenie stanu wojennego na terenie całego kraju ! Dziś 3.02. powrócił do pracy do swego pałacu prezydenckiego w Kijowie, ciekawe po co i dlaczego ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz